Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Sam chciał zatrzymać BMW, został potrącony

Z obrażeniami ciała trafił do szpitala pieszy, którym sam postanowił zatrzymać BMW, które jak twierdził miało poruszać się z nadmierną prędkością. W konsekwencji, mężczyzna został potrącony przez pojazd.

Policjanci z Żuromina otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez kierującego samochodem, który odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany 50-letni mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Jak ustalili policjanci, chwilę przed zdarzeniem przez Konopaty miało przejeżdżać z nadmierną prędkością BMW.

– Poirytowany zachowaniem kierowcy BMW 50-latek postanowił osobiście zainterweniować i zwrócić uwagę kierowcy. Wszedł na ulicę i przy użyciu latarki chciał zatrzymać BMW. Kierujący zatrzymał się przed pieszym. Po wymianie zdań postanowił ominąć mężczyznę, co niestety się nie udało. 50-latek został potrącony – przekazał asp. Tomasz Łopiński oficer prasowy KPP w Żurominie.

Jeden z funkcjonariuszy kojarzył pojazd, wskazując na miejsce zamieszkania właściciela samochodu.

– Okazało się, że samochodem kierował 19-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego. Był trzeźwy. Młodzieniec wyjaśnił policjantom okoliczności tego zdarzenia, przyznając się do swojego zachowania na drodze. Następnego dnia 50-latek opuścił szpital i wrócił do domu – dodał asp. Tomasz Łopiński.

Policjanci wyciągnęli konsekwencje od obu uczestników zdarzenia.

– Pieszy ukarany został mandatem za utrudnianie ruchu, natomiast kierujący bmw ukarany został za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – przekazał policjant.

(fot. Policja, źródło KPP Żuromin)

2 komentarze

  1. I forsa wpłynęła do skarbu państwa z dwóch źródeł.

  2. Brawo odważny pieszy. W naszym kraju policja nie radzi sobie z pijanymi, z jeżdzącymi za szybko. To ludzie sami zaczynają działać. Ważne że przyzwolenia społecznego na takie bandyctwo na drogach nie ma już , i to jest dobra zmiana.