Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

5000 zł mandatu za nadmierną prędkość dla kierowcy BMW. Zobacz wideo

Policjanci z bielskiej grupy SPEED podczas patrolowania drogi krajowej numer 1 zauważyli pojazd marki BMW, którego kierowca poruszał się zdecydowanie za szybko. Mężczyzna, siedzący za kierownicą, przekroczył prędkość ponad 150 km/h, ignorując ograniczenia prędkości na drodze.

W minioną niedzielę, policjanci z bielskiej grupy SPEED patrolowali drogę krajową numer 1 między Bielsko-Białą a Czechowicami-Dziedzicami, kiedy zauważyli pojazd marki BMW, który przemieszczał się zdecydowanie za szybko. Kierujący pojazdem pędził z prędkością ponad 150 km/h, ignorując ograniczenia prędkości na drodze.

Policjanci przerwali jego brawurową jazdę, zatrzymując pojazd. Okazało się, że kierowcą był 20-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, posiadający prawo jazdy zaledwie od 4 miesięcy. W czasie czynności policjanci odkryli, że to nie jest jego pierwsze znaczące wykroczenie drogowe, ponieważ kilka dni wcześniej został ukarany mandatem za przekroczenie prędkości w przedziale od 41 do 50 km/h, otrzymując 11 punktów karnych.

W związku z tzw. recydywą, policjanci zastosowali wobec niego surowe sankcje. Kierowca otrzymał mandat w wysokości 5 000 złotych oraz 15 punktów karnych. Dodatkowo, Policja wystąpiła do Starosty o cofnięcie jego prawa jazdy. Od 17 września 2022 roku, kierowcy, którzy zostaną zatrzymani ponownie za to samo wykroczenie w ciągu dwóch lat, będą musieli zapłacić podwójną wysokość mandatu. Takie restrykcyjne przepisy mają na celu ograniczenie liczby niebezpiecznych sytuacji na drogach i zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg.

(fot. wideo źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone