Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Pijany kierowca BMW uszkodził zaparkowane samochody ZDJĘCIA

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 36-letni kierowca BMW, który na jednej z ulic w Brzegu w woj. opolskim uszkodził zaparkowane samochody. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Tuż przed godziną 6:00 rano policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali wezwani na jedną z ulic w Brzegu. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca BMW miał uszkodzić zaparkowane samochody.

Na miejscu policjanci zastali świadków całej sytuacji. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem po czym rozbił zaparkowanego w pobliżu hyundaia i nissana, a następnie odjechał na pobliski parking. Kiedy policjanci podeszli we wskazane miejsce, podejrzany mężczyzna na ich widok zaczął się oddalać. Funkcjonariusz natychmiast go zatrzymali i sprawdzili stan trzeźwości. Badanie na urządzeniu pokazało, że 36-latek w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Dodatkowo odpowie on za uszkodzenia dwóch pojazdów.

(fot. Policja Opolska, źródło Policja Opolska)

Komentarze wyłączone