Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Wpadł w poślizg i potrącił 15-latkę. Wcześniej driftował BMW na rondzie ZDJECIA

19-letni kierujący BMW nie dostosował prędkości do panujących warunków i potrącił 15-latkę idącą do szkoły. Ten sam kierowca kilka dni wcześniej został ukarany wysokim mandatem za driftowanie na rondzie, a jego „wyczyny” zarejestrował miejski monitoring.

Dwa tygodnie temu 19-latek demonstrował swoje „umiejętności” w driftowaniu na jednym z rond w Zielonej Górze, gdzie jeździły normalnie inne podjazdy. Wszystko zarejestrował wówczas miejski monitoring. Młody mężczyzna nie wyciągnął żadnych wniosków z wysokiego mandatu jakim został ukarany i w środę (29 listopada) nie dostosowując prędkość do drogowych warunków, wpadł w poślizg i swoim BMW potrącił 15-latkę idącą do szkoły.

Zgłoszenie o potrąceniu nastolatki na ulicy Modrzewiowej w Zielonej Górze wpłynęło do dyżurnego komendy miejskiej około godziny 8 rano. Przybyli na miejsce policjanci z Zespołu Obsługi Zdarzeń Drogowych ustalili, że młody mężczyzna kierujący BMW nie dostosował prędkości do panujących warunków, wpadł w poślizg i nie potrafiąc zapanować nad pojazdem, potrącił jego tylną częścią, idącą do szkoły nastolatkę.

Podczas czynności, policjanci rozpoznali młodego mężczyznę, który około 2 tygodnie wcześniej został ukarany za driftowanie na rondzie.

Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy i skierowali do sądu wniosek o ukaranie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na konto 19-latka zapisanych zostało także 12 punktów karnych. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, który za to wykroczenie może orzec karę grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Jeden komentarz

  1. Przecież idiota mógł dziewczynę zabić. Co chwila słyszy się w mediach o śmiertelnym potrąceniu nastolatki