Piątek, 23 lutego 202423/02/2024

Pijany kierowca BMW wjechał na torowisko ZDJĘCIA

Kierowca bmw z Pszczyny pijany wjechał na torowisko. 39-latek wypadł z drogi, ściął baner reklamowy i zatrzymał się tuż przy torach kolejowych. Mężczyzna próbował uciec, ale zatrzymali go świadkowie. Miał promil alkoholu w organizmie.

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj w Pszczynie na ulicy Ks. Bp. Bernarda Bogedaina. Jak przekazała policja, nietrzeźwy kierujący samochodem marki BMW, nie zauważył zakrętu, pojechał na wprost i zawiesił pojazd tuż przed torowiskiem.

Następnie kierowca i pasażer wysiedli z pojazdu i zaczęli oddalać się z miejsca zdarzenia. Ucieczkę kierowcy uniemożliwili bezpośredni świadkowie, którzy ujęli mężczyznę, a następnie przekazali go mundurowym.

Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni mieszkaniec Pszczyny kierował BMW mając w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego samochód został odholowany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za jazdę „na podwójnym gazie” mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone