Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Najpierw razem pili, a potem się pokłócili. 59-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa ZDJĘCIA

Najpierw razem pili, a potem się pokłócili. W trakcie awantury 59-latek ugodził nożem swojego 28-letniego kolegę. Zatrzymany odpowie za usiłowanie zabójstwa. Grozi mu za to kara nawet dożywotniego więzienia.

W miniony piątek w nocy dyżurny bieruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów w Imielinie doszło do zranienia nożem mężczyzny. Natychmiast na miejsce zdarzenia pojechali bieruńscy stróże prawa.

Policjanci ustalili, że w mieszkaniu odbywała się impreza zakrapiana alkoholem, w której uczestniczyła 50-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 59 i 28 lat. W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami wywiązała się awantura, podczas której starszy z nich ugodził nożem w klatkę piersiową młodszego współbiesiadnika.

28-latek został przewieziony do szpitala, a sprawca trafił do policyjnego aresztu. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach zabezpieczyli ślady kryminalistyczne.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd, po przesłuchaniu podejrzanego, wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. 

Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

(fot. KPP Bieruń, źródło KPP Bieruń)

Komentarze wyłączone