Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Noworodek pod opieką pijanych rodziców. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej

Policjanci interweniowali wobec rodziców noworodka, którzy pijani opiekowali się dzieckiem. Matka dziecka miała 2,7 promila alkoholu w organizmie, a jej partner ponad 2 promile. Para została zatrzymana, a dziewczynka trafiła do rodziny zastępczej.

W minioną niedzielę tuż po 2 w nocy policjanci z Mysłowic w woj. śląskim otrzymali informację od kobiety, że jej nietrzeźwy partner właśnie wyszedł z ich 3 tygodniową córką z mieszkania.

Mundurowi szybko ustalili miejsce pobytu 27-latka i jego dziecka. Mężczyzna przed wyjściem z mieszkania sprawował opiekę nad córką razem ze swoją partnerką.

– Stróże prawa wyczuli od rodziców noworodka silną woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że matka miała w organizmie 2,7 promila a jej partner ponad 2 promile – przekazała śląska policja.

Mundurowi wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który nie stwierdził potrzeby hospitalizacji dziecka. Decyzją mysłowickiego sądu rodzinnego i nieletnich dziewczynka trafiła pod opiekę rodziny zastępczej.

Nieodpowiedzialni rodzice noc spędzili w policyjnym areszcie.
Wczoraj decyzja prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach zostali oni objęci policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. 25-latka i 27-letni mężczyzna odpowiedzą za narażenie córki na niebezpieczeństwo. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone