Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Ratowali niemowlę z rozgrzanego samochodu. Matka wróciła po godzinie WIDEO

Skrają nieodpowiedzialnością wykazała się matka niemowlęcia, która zostawiła swoje dziecko w rozgrzanym samochodzie i poszła kupić sobie spodnie. Dzięki reakcji świadków malucha udało się uratować.

W miniony poniedziałek w samo południe, przy ulicy Byczyńskiej na parkingu Galerii Miodowej w Kluczborku w woj. opolskim, przechodząca przez parking kobieta usłyszał płacz małego dziecka dobiegający z zaparkowanego na środku placu samochodu. Pojazd miał wyłączony silnik. W środku nie było żadnej dorosłej osoby, a drzwi i szyby były pozamykane.

Kobieta natychmiast wezwała ochronę. Po chwili do pojazdu podeszły inne osoby. Pracownicy galerii wzywali rodziców dziecka z głośników. Nic to jednak nie dało. Sytuacja robiła się coraz bardziej niebezpieczna. W końcu jeden z mężczyzn kluczem wybił szybę w przednich drzwiach, a kobieta wydostała rozgrzane dziecko z pojazdu. Ponieważ dziecko było bez opieki, świadkowie zatelefonowali pod numer alarmowy. Na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego.

Dzielnicowi, którzy zjawili się na parkingu galerii zajęli się poszukiwaniem opiekunów dziecka. Kilkanaście minut przed 13.00 do samochodu podbiegła zdenerwowana kobiet, jak się okazało, matka dziecka. 24-latka tłumaczyła, że poszła kupić tylko spodnie.

Kobieta usłyszy zarzut dotyczący narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo może jej grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Kluczbork, źródło Policja Kluczbork)

Jeden komentarz

  1. Brak słów, trociny zamiast mózgu.