Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Żądał 2 milionów złotych okupu za bezpieczeństwo dziecka [zdjęcia, wideo]

Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o przygotowywanie do uprowadzenia dziecka dla okupu.

W minionym tygodniu policjanci z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali podejrzanego o przygotowanie do uprowadzenia dziecka dla okupu.

Wszystko zaczęło się, gdy pokrzywdzony otrzymał SMS-a z mrożącą krew w żyłach informacją: „Jeśli w ciągu 48 godzin nie przygotuje 2 milionów, jego małoletnie dziecko zostanie porwane”. O tym, że autor wiadomości nie żartuje, świadczył fakt, że wiedział m.in. jak ma na imię dziecko.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z białostockiego Zarządu CBŚP i KWP w Białymstoku natychmiast zaczęli działać. Ustalono w jaki sposób i gdzie doszło do zakupu i rejestracji karty SIM oraz telefonu, z którego była wysłana wiadomość, a także wytypowano jej nadawcę.

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali na osiedlowym chodniku, całkowicie zaskoczonego 23-letniego mieszkańca województwa podlaskiego.

W Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku, zatrzymanemu przedstawiono zarzuty dotyczące przygotowania do wzięcia zakładnika w osobie małoletniego dziecka i usiłowania wymuszenia rozbójniczego (w zakresie okupu). Tego typu czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3, zaś wymuszenie rozbójnicze do lat 10.

(fot. wideo CBŚP, źródło CBŚP)

Komentarze wyłączone