Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Wtargnął z maczetą do punktu totolotka (foto)

23-letni mężczyzna maczetą uszkodził szybę w jednym z punktów totalizatora sportowego, a ponadto groził pracownikowi i klientom pozbawieniem życia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

Kilka dni temu, policjanci z Krakowa otrzymali zgłoszenie, że w rejonie Podgórza Duchackiego znajduje się grupa młodych osób z niebezpiecznymi przedmiotami.

Groził pracownikowi i klientom

Z uzyskanych informacji wynikało, iż jeden z agresywnie zachowujących się mężczyzn, wszedł do totalizatora sportowego i zaczął wymachiwać maczetą, grożąc pracownikowi oraz dwóm klientom pozbawieniem życia. Po wyjściu z lokalu młody mężczyzna miał skopać drzwi wejściowe i uderzyć w nie maczetą tak, że uszkodził szybę, powodując straty dla właściciela totalizatora na łączną kwotę blisko 2500 złotych. 

Miał przy sobie dwie maczety i nóż

Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci. Kilkadziesiąt minut później podczas patrolowania okolicy zatrzymali podejrzewanego 23-latka. W trakcie przeszukania zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim niebezpieczne przedmioty w postaci dwóch maczet i noża.

23-latek jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i kierowania gróźb karalnych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone