Niedziela, 16 maja 202116/05/2021

Bimbrownia w budynku gospodarczym. Zabezpieczono ponad 500 litrów półproduktu (wideo, zdjęcia)

W jednej z miejscowości w okolicy Pasłęka w woj. warmińsko-mazurskim policjanci zlikwidowali wytwórnię nielegalnego alkoholu, która znajdowała się w budynku gospodarczym. Zatrzymany 42-latek był kompletnie zaskoczony wizytą mundurowych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli w budynku gospodarczym, na jeden z posesji koło Pasłęka, destylator, 3 beczki o łącznej zawartości ponad 500 litrów z półproduktem, 60 litrów gotowego do rozlania alkoholu, a także ponad 50 półlitrowych butelek opatrzonych etykietami z „marką” sugerującą, że zawartość procentowa trunku jest na poziomie 50 procent. Na terenie bimbrowni znajdowały się też urządzenia do zakładania zakrętek i cały sprzęt do produkcji alkoholu.

Do sprawcy zatrzymano 42-letniego mężczyznę. Podejrzanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wyrabianie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli alkohol etylowy jest znacznej wartości, osoba go wytwarzająca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone