Niedziela, 26 września 202126/09/2021

Pijany, 17-letni kierowca BMW doprowadził do wypadku. Dwie osoby są ranne, w tym jedna ciężko (foto)

17-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego, kierując BMW po pijanemu, doprowadził do wypadku drogowego, w którym ranne zostały dwie osoby, w tym jedna ciężko. Nastolatek nie miał uprawnień do kierowania, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci wykonywali czynności na miejscu wypadku drogowego w Dańkowie w woj. mazowieckim, gdzie ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 17-latek kierujący BMW, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W samochodzie znajdowało się czterech pasażerów, z których dwóch 17-latków trafiło do szpitala. Stan jednego z poszkodowanych jest ciężki.

Mieszkaniec powiatu grójeckiego, kierujący BMW został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,2 promila alkoholu. Na wniosek policjantów, sąd zastosował wobec 17-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Nastolatek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień, spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu. Podejrzanemu grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone