Środa, 31 maja 202331/05/2023

W dwie godziny zdemontowali toyotę i przygotowali części do sprzedaży (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież z włamaniem pojazdu marki Toyota Corolla. Mężczyźni w ciągu dwóch godzin dokonali demontażu skradzionego auta i przygotowali części do sprzedaży. 24 i 30-latek usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci z grupy „Skorpion” komendy rejonowej na Pradze Północ przy współpracy kryminalnych z Wołomina, uzyskali informację, że na terenie powiatu węgrowskiego pojazdem marki Toyota Corolla przemieszczają się mężczyźni, którzy najprawdopodobniej są sprawcami kradzieży z włamaniem pojazdu.

W kompleksie leśnym, kryminalni zauważyli toyotę yaris, a tuż obok niej samochód dostawczy, dlatego kontynuowali obserwację. Po chwili pojazdy odjechały i zatrzymały się na posesji, na terenie powiatu wołomińskiego. Tam, funkcjonariusze zdecydowali się podjąć wobec kierujących pojazdami interwencję. Mężczyźni, kiedy zauważyli idących w ich kierunku policjantów podjęli próbę ucieczki, lecz po krótkim pościgu pieszym zostali zatrzymani.

Podczas przeszukania posesji oraz zaparkowanych pojazdów, na samochodzie dostawczym, policjanci ujawnili karoserię pojazdu marki Toyota Corolla wraz z kołami, niestety numery umożliwiające identyfikację zostały usunięte. W związku z tym, kryminalni wrócili do kompleksu leśnego, gdzie wcześniej obserwowali auta. Na miejscu ujawnili silnik i komputer samochodowy oraz elementy plastikowe pojazdu pasujące do corolli. Przedmioty zostały zabezpieczone i przekazane biegłemu, który potwierdził, że wszystkie elementy pochodzą od skradzionej dwa dni wcześniej toyoty z terenu Białołęki.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy przy ul. Jagiellońskiej, gdzie śledczy przedstawili im zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem pojazdu m-ki toyota. Przypomnijmy, że za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(fot. KSP, źródło KSP)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone