Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Zażywali amfetaminę w kabinie śmieciarki. Kierowcę zdradziły ślady białego proszku pod nosem (zdjęcia)

Policjanci z Wrocławia zatrzymali pracowników firmy zajmującej się wywozem śmieci. Mężczyźni zażywali amfetaminę kabinie śmieciarki. Zdradziły ich ślady białego proszku nie tylko pod nosem, ale również we wnętrzu pojazdu.

Kilka dni temu na terenie osiedla Huby we Wrocławiu policjanci zatrzymali do kontroli kierującego śmieciarką. Funkcjonariusze podejrzewali, że osoba siedząca za kierownicą kilkutonowego pojazdu, może być pod wpływem narkotyków.

Resztki białego proszku pod nosem kierowcy

W szoferce samochodu znajdowało się trzech mężczyzn. Jeden z nich trzymał w dłoni etui na dokumenty ze śladami białego proszku. Resztki białej substancji znajdowały się też na jego twarzy, a dokładnie pod nosem kierowcy.

41-letni kierujący po chwili przyznał się, że dosłownie przed chwilą zażywał amfetaminę, korzystając z przerwy w pracy. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa został zatrzymany.

Jeden z mężczyzn był poszukiwany

Policjanci sprawdzili też dane pozostałych pracowników firmy zajmującej się gospodarowaniem odpadami. Jeden z nich, 34-letni wrocławianin, okazał się osobą poszukiwaną w celu odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Na miejscu policjanci zabezpieczyli także biały proszek, który chwilę wcześniej zażywali mężczyźni.

Zarówno kierowca śmieciarki, jak i też jego kolega zostali zatrzymani. Wywiadowcy przy pomocy testera sprawdzili także ślinę kierującego. Okazało się, że w organizmie mężczyzny znajduje się zarówno amfetamina, jak i metamfetamina. Od kierowcy została pobrana krew, celem dalszych badań. Funkcjonariusze zatrzymali również jego prawo jazdy.

Zatrzymanym kilkuletni pobyt w więzieniu

Teraz sprawą zatrzymanych mężczyzn zajmie się sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie substancji odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym pod ich wpływem to czyn, za który można spędzić maksymalnie 2 lata w zakładzie karnym.

(fot. KMP Wrocław, źródło KMP Wrocław)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone