Niedziela, 04 czerwca 202304/06/2023

Jechał nieoświetlonym ciągnikiem po drodze krajowej. Miał 2,5 promila

Na drodze krajowej numer 43 policjanci ze śląskiej drogówki zatrzymali kierującego nieoświetlonym ciągnikiem rolniczym. Okazało się, że 54-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Teraz grozi mu wysoka grzywna i do 2 lat więzienia.

Wczoraj około 21.00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że po drodze krajowej numer 43 porusza się nieoświetlony ciągnik rolniczy, który stwarza zagrożenie w ruchu lądowym.

Skierowany na miejsce patrol drogówki zauważył opisywany ciągnik w miejscowości Opatów. Pojazd nie posiadał sprawnego tylnego oświetlenia i był niewidoczny dla innych uczestników ruchu, czym stwarzał zagrożenie na drodze. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 54-letniego kierującego. Okazało się, że miał on w organizmie 2,5 promila alkoholu. Ponadto kierował pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień. Sprawą nietrzeźwego kierującego zajmą się teraz kłobuccy kryminalni.

Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara do lat 2 więzienia. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

(fot. KMP Kłobuck, źródło KMP Kłobuck)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone