Niedziela, 04 czerwca 202304/06/2023

Trzech 13-latków pomogło w zatrzymaniu nietrzeźwej kobiety, która wyrzuciła psa z samochodu (zdjęcia)

„Niby tylko 13 lat, a w sercu ogromna wrażliwość, empatia i wielka odpowiedzialność, której czasami brakuje dorosłym” – w taki sposób policjanci opisują wzorową postawę trzech nastolatków ze Szczytna, którzy zareagowali na bulwersujące zachowanie nietrzeźwej kobiety, która podjechała pod sklep i wyrzuciła ze swojego pojazdu czworonoga.

Wczoraj przed godziną 18:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 13-letniego mieszkańca gminy Szczytno, który przekazał, że przed jeden ze sklepów na ul. Warszawskiej podjechała autem kobieta, która wyrzuciła z pojazdu psa. Z relacji 13-latka wynikało również, że kierującą może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Na miejscu interwencji funkcjonariusze zastali trzech chłopców w wieku 13 lat, którzy powiedzieli policjantom, że zauważyli kierującą, która jadąc od strony ul. M. Skłodowskiej-Curie w kierunku ul. Warszawskiej, zatrzymała się pod jednym ze sklepów, otworzyła drzwi od samochodu i wyrzuciła z niego psa. Chłopcy od razu zareagowali i zwrócili jej uwagę. Oburzona kobieta wysiadła z samochodu i weszła do pobliskiego marketu, pozostawiając czworonoga przy samochodzie.

Policjanci we wskazanym sklepie zastali kierującą mercedesem. Okazało się, że to 47-letnia mieszkanka Olsztyna. Kobieta została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik jednoznacznie wskazał, że miała ona blisko promil alkoholu w organizmie. 47-latka przyznała się do tego kierowała autem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i osadzili ją w policyjnej celi.

Następnie na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze straży miejskiej, którzy przewieźli czworonoga do Schroniska „Cztery Łapy, gdzie został on objęty specjalistyczną opieką. 47-latka po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Policjanci wyjaśnią również, dlaczego kobieta chciała porzucić swojego czworonoga.

policjanci podziękowali trzem 13-latkom za ich właściwą reakcję, odwagę i postawę godną naśladowania.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone