Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Przewoził dzieci w bagażniku, na torbach z zakupami. Zobacz wideo

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 29-letni kierowca smarta, który postanowił przewieźć dzieci w bagażniku, na torbach z zakupami. Policjanci opublikowali wideo z tego zajścia.

Do zdarzenia doszło w środę, około godziny 14 w rejonie ul. Radomskiej w Kielcach. Policjanci zwrócili uwagę na smarta, w którym zaraz za tylną szybą, w bagażniku siedział chłopczyk, odwrócony bokiem do kierunku jazdy.

Stróże prawa zatrzymali auto i przystąpili do kontroli. Po chwili wyszło na jaw, że czujność policjantów być może zapobiegła tragedii, gdyż jak się okazało w bagażniku jechało dwoje dzieci. Kilkuletnie maluchy podróżowały siedząc na torbach z zakupami. O jakichkolwiek fotelikach nie mogło być mowy, bo smart był zarejestrowany na 2 osoby. Przednie siedzenia zajęła matka dzieci i 29-letni wujek, który kierował autem.

Nieodpowiedzialny kielczanin otrzymał mandat za przewożenie dzieci bez fotelika oraz przekroczoną liczbę pasażerów.

Strach pomyśleć, jak mogłoby się skończyć jakiekolwiek zdarzenie drogowe z udziałem smarta, w którym tak były przewożone małe dzieci. Nie tak dawno, bo w piątek, w miejscowości Grabownica w wypadku drogowym ucierpiało 2-letnie dziecko. Dziewczynka, mimo że podróżowała w foteliku, w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. To tym bardziej pokazuje, jak nieodpowiedzialne było zachowanie 29-letniego kierowcy smarta.

(fot. Policja Świętokrzyska, źródło Policja Świętokrzyska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone