Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

41-latek odpowie za posiadanie i obrót nielegalnym alkoholem z Ukrainy (foto)

41-letni mężczyzna odpowie za posiadanie i obrót nielegalnym alkoholem. Na terenie jego posesji zabezpieczono ponad 700 litrów nielegalnych wyrobów akcyzowych. Podejrzanemu grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeszukali teren jednej z posesji w powiecie opolskim, gdzie według ustaleń śledczych 41-letni mężczyzna miał handlować nielegalnym alkoholem. Typowania policjantów potwierdziły się.

W pomieszczeniu gospodarczym znajdującym się na terenie gminy Łubniany funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 700 litrów alkoholu bez akcyzy. Jak ustalili funkcjonariusze, 41-latek alkohol sprowadzał z Ukrainy i sprzedawał na szkodę Skarbu Państwa.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty za paserstwo akcyzowe. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa mogła wynieść nawet 50 tysięcy złotych. Natomiast rynkowa wartość zabezpieczonego alkoholu to blisko 60 tysięcy złotych.

Mieszkańcowi powiatu opolskiego grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Zabezpieczony towar posłuży najprawdopodobniej teraz do przygotowania środków dezynfekcyjnych do walki z COVID-19.

(fot. Policja Opolska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone