Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Pijany kierowca wiózł autem trójkę małych dzieci. Auto wjechało do rowu (foto)

Pijany kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów wiózł fordem troje małych dzieci i żonę. Auto, którym podróżowała rodzina wjechało do rowu.

Policjanci z Wojnicza w woj. małopolskim zostali skierowani do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Gdy mundurowi pojawili się we wskazanym rejonie, zobaczyli w rejonie bramy wjazdowej do jednej z instytucji zaparkowanego bordowego forda.

Zgłaszający interwencję opowiedział policjantom, że kierowca tego pojazdu wjechał do rowu melioracyjnego, a następnie wraz z kobietą wyciągał z samochodu troje malutkich dzieci. Następnie ponownie wsiadł do samochodu i po kilku minutach wyjechał z rowu, by zaparkować przed bramą wjazdową. W tym momencie świadek zdarzenia uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. 

Policjanci wezwani na miejsce przeglądając monitoring w rejonie zdarzenia potwierdzili wersję świadka. Jak się okazało, kierowca forda był pijany. Badanie alkomatem wykazało blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mężczyzna nie powinien jeździć samochodami, ponieważ ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 

Na miejsce została wezwana także załoga pogotowia ratunkowego w celu zbadania dzieci. Na szczęście nic im się nie stało. Pociechy w wieku 3 i 2 lat oraz 5 miesięcy trafiły pod opiekę matki, która była trzeźwa, jednak nie mogła jeździć, ponieważ nie miała prawa jazdy. Nieodpowiedzialny ojciec będzie miał prowadzone postępowanie za jazdę w stanie nietrzeźwości. 

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone