Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Jest areszt dla 25-latki, która śmiertelnie potrąciła motorowerzystę. Nietrzeźwa kobieta uciekła z miejsca wypadku (foto)

25-letnia kierująca oplem śmiertelnie potrąciła 44-letniego motorowerzystę i odjechała z miejsca zdarzenia. Jak się okazało kobieta była nietrzeźwa. Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do zdarzenia doszło 26 maja około godz. 5:00 na drodze wojewódzkiej nr 112 w Biesiekierzu w woj. zachodniopomorskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25-latka kierująca oplem z nieznanych przyczyn zjechała na pobocze i potrąciła prawidłowo jadącego motorowerem 44-latka, a następnie odjechała z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Ciężko ranny mężczyzna zginął na miejscu.

Policjanci zatrzymali kierującą oplem około 3 km dalej. Badanie alkomatem wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie 25-latki. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze po zebraniu materiału dowodowego wnioskowali do prokuratora, o wystąpienie z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec kierującej. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował trzymiesięczny areszt dla 25-letniej kobiety.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym znajdując się w stanie nietrzeźwości i nieudzielenie pomocy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. OSP w Biesiekierzu, KMP w Koszalinie)

Komentarze wyłączone