Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Kierowca BMW śmiertelnie potrącił rowerzystę i odjechał. 21-latek miał 1,5 promila ZDJĘCIA

Policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę BMW podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. W wyniku potrącenia śmierć na miejscu poniósł 58-letni rowerzysta. W momencie zatrzymania 21-latek był pijany.

Do wypadku doszło w minioną niedzielę po godzinie 11 na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Skuszew w woj. mazowieckim.

Jak ustalili wstępnie policjanci, 21-letni kierujący BMW jadąc w stronę Wyszkowa, podczas wyprzedzania poprzedzających go pojazdów oraz jadącego przy prawej krawędzi jezdni rowerzysty, nie upewnił się czy posiada dostatecznie miejsca do wykonania wskazanego manewru oraz nie zachował szczególnej ostrożności i odstępu od kierującego jednośladem, po czym doprowadził do jego potrącenia, a następnie uderzył samochód marki KIA. Sprawca wypadku zbiegł.

58-letni kierujący jednośladem, w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu.

Policjanci  pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin wykonywali czynności procesowe zmierzające do ustalenia przebiegu i okoliczności zdarzenia drogowego oraz do ustalenia oraz zatrzymania kierowcy BMW.

– Godzinę później do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie zgłosił się roztrzęsiony 21-letni kierowca osobowego BMW, który tłumaczył funkcjonariuszom, że to on zderzył się z rowerzystą i bojąc się konsekwencji uciekł z miejsca – poinformował kom. Damian Wroczyński, oficer prasowy KPP w Wyszkowie

21-latek auto porzucił około 3 km od miejsca tragicznego wypadku nad rzeką Bug, a kluczyki i dokumenty wyrzucił do wody. Mężczyzna w chwili zatrzymania w swoim organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Wyjaśniał policjantom, że alkohol pił po zdarzeniu drogowym. 21-latkowi została pobrana krew do badań. Policjanci sprawdzają również czy mężczyzna znajdował się pod działaniem narkotyków. 

W poniedziałek, 21-letni kierowca BMW został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, oddalenia się z miejsca oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Sąd Rejonowy w Wyszkowie na wniosek śledczych zastosował wobec 21-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dalsze postępowanie wyjaśni szczegółowo przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego. Podejrzanemu mężczyźnie grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Wyszków, źródło KPP Wyszków)

Komentarze wyłączone