Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Przygotował amstaffy do nielegalnych walk i karmił je testosteronem ZDJĘCIA

Policjanci z Opola zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna przygotowywał amstaffy do nielegalnych walk. Ponadto, jak ustalili śledczy, chcąc zwiększyć agresję zwierząt, karmił je testosteronem.

Z materiałów zebranych przez policjantów wynika, że 41-letni mieszkaniec Opolszczyzny miał prowadzić tresurę psów ras agresywnych pod kątem dopuszczania ich do walk. Mężczyzna miał także karmić zwierzęta testosteronem oraz organizować nielegalne widowiska, noszące znamiona okrucieństwa wobec zwierząt.

Policjanci ustalili miejsce, w którym mógł przebywać podejrzewany. 15 września br. na posesji w jednej z miejscowości pod Opolem mundurowi ujawnili 11 psów rasy amstaff. Czworonogi miały na ciele obrażenia i blizny mogące świadczyć o tym, że brały udział w walkach psów.

– Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili puchary, trofea, dyplomy mogące pochodzić z walk. Śledczy zabezpieczyli także przyrządy do ćwiczeń i leki dla zwierząt. Podejrzewany o przemoc wobec zwierząt został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – przekazała opolska policja.

Dotychczas zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 41-latkowi zarzutu znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad jednym z psów.

– Mężczyzna miał zmuszać swojego psa do wykonywania czynności sprzecznych z jego naturą, angażować do udziału w widowiskach, skazując go tym samym na cierpienie – dodają policjanci.

Wszystkie zwierzęta zostały procesowo zabezpieczone przez funkcjonariuszy i przebadane przez lekarza weterynarii.

Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i wydał postanowienie o 2-miesięcznym areszcie dla 41-latka. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat więzienia.


(fot. KMP Opole, źródło KMP Opole)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone