Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

Kierowca auta dostawczego zginął po zderzeniu z ciężarówką. Policja: „Nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu” ZDJĘCIA

Policjanci ustalili wstępnie przyczynę tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj na opolskim odcinku autostrady A4 w kierunku Katowic. Śmierć na miejscu poniósł 45-letni kierowca samochodu dostawczego.

We wtorek około godz. 8:30, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na 272. km autostrady A4, w kierunku Katowic

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 45-letni kierowca renaulta nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył ciężarowej scanii, za kierownicą której siedział 37-latek. W wyniku zdarzenia kierowca renault został zakleszczony w pojeździe – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich.

Niestety, 45-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci przez kilka godzin pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności dochodzeniowo-śledcze, które mają na celu ustalenie okoliczności tego zdarzenia. Zabezpieczone ślady, przesłuchani świadkowie i oględziny miejsca zdarzenia pozwolą na odtworzenie przebiegu tego tragicznego w skutkach wypadku. W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.


(fot. KPP Strzelce Opolskie, źródło KPP Strzelce Opolskie)

ZOBACZ TAKŻE