Wtorek, 06 czerwca 202306/06/2023

Zakażony koronawirusem uciekł z izolatorium i pojechał taksówką na zakupy (zdjęcia)

Mokotowscy policjanci zatrzymali 43-letniegogo, który mając pozytywny wynik testu na COVID-19 uciekł z izolatorium przy ul. Bobrowieckiej w Warszawie. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dyżurny Komendy Rejonowej Policji Warszawa Mokotów został zawiadomiony o ucieczce 43-letniego obywatela Ukrainy z izolatorium mieszczącego się przy ul. Bobrowieckiej w Warszawie. Mężczyzna przyleciał do Polski z Kijowa i mając świadomość, że uzyskał dodatni wynik na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 samowolnie oddalił się z izolatorium, do którego został skierowany na izolacje przez służbę medyczną Lotniska Chopina w Warszawie.

Od początku pobytu w izolatorium obywatel Ukrainy awanturował się, podejmował próby ucieczki, aż wreszcie bez wiedzy personelu medycznego oddalił się z miejsca izolacji. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania, by jak najszybciej, ustalić miejsce pobytu zbiegłego pacjenta.

Jak ustalono, poszukiwany po opuszczeniu izolatorium pojechał taksówką do wynajętego mieszkania, a następnie wybrał się na zakupy do pobliskiego kiosku. W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze odnaleźli go i przywieźli do komendy policji przy ul. Malczewskiego z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

W związku z tym, iż pomimo posiadania wiedzy o dodatnim wyniku badania na obecność koronawirusa, usłyszał on prokuratorskie zarzuty sprowadzenia powszechnego niebezpieczeństwa dla życia wielu osób.
Na wniosek policjantów z mokotowskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego i prokuratora, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym na okres jednego miesiąca.

(fot. KRP II)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone