Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Pijany jechał drogą S3 pod prąd. Obywatel Bułgarii trafił do aresztu (zdjęcia)

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Legnicy zatrzymali obywatela Bułgarii, który znajdując się w stanie nietrzeźwości, wjechał na drogę S3 pod prąd. 57-latek usłyszał zarzuty. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.

W miniony piątek, około godziny 20:45 policjanci z Legnicy otrzymali zgłoszenie, że drogą ekspresową S3 w kierunku Jawora porusza się pod prąd biały samochód dostawczy marki Iveco.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący, widząc wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania się, dalej kontynuował jadę po niewłaściwej jezdni drogi ekspresowej. Pojazdy poruszające się lewym pasem ruchu drogi S3, aby uniknąć zderzenia, musiały gwałtowanie zjeżdżać na prawy pas ruchu. Po chwili funkcjonariusze wyprzedzili iveco i zajeżdżając drogę kierowcy, zmusili go do zatrzymania w zatoce awaryjnej.

Mężczyzna stawiał opór i nie chciał dobrowolnie opuścić swojego samochodu. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Samochód usunięto z drogi, a obywatel Bułgarii został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 57-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował dwumiesięczny areszt.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone