Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Agresywni pasażerowie w samolocie na Teneryfę. „Zostali wycofani z rejsu”

Funkcjonariusze Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec agresywnie zachowującego się i będącego pod wpływem alkoholu podróżnego. Mężczyzna miał wylecieć na urlop na Teneryfę wraz z trzema kolegami, jednak „ich zachowanie spowodowało, że zostali wycofani z rejsu”.

Problematycznym pasażerem okazał się 42-letni obywatel Francji narodowości polskiej. Według raportu załogi, od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, zachowywał się głośno i napastliwie, a do tego nie wykonywał poleceń załogi i personelu pokładowego. Mężczyzna podróżował wraz trzema znajomymi.

Kapitan samolotu, mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów podjął decyzję o wycofaniu całej czwórki z rejsu. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze Straży Granicznej z Grupy Interwencji Specjalnych ostrzegli awanturnika o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w razie gdyby nie stosował się do wydawanych zgodnie z prawem poleceń.

– Mężczyzna od razu wstał i w asyście funkcjonariuszy został doprowadzony do pomieszczeń służbowych, gdzie podczas rozmowy wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie, wyjaśniając, że nie chciał nikomu zaszkodzić i jest gotowy ponieść odpowiedzialność za swoje czyny. Zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze na 42-latka nałożono karę grzywny w drodze mandatu karnego w wysokości 500 złotych – przekazał Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

(fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej)

Komentarze wyłączone